Amaliati-Etebarsanji 270

اعتبارسنجی مشتریان و خریداران کالا و خدمات

قابلیت ارایه سرویس : قابل ارایه میباشد

توضیحات خلاصه سرویس

این خدمت برای رفع مشکلاتی که در اثر عدم شناسایی صحیح مشتریان و نمایندگان فروش به شرکتها ( عمدتاً تولیدی و بازرگانی) بوجود آمده و باعث عدم برگشت منابع مربوط به کالاها و خدمات فروش رفته می گردد ، طراحی شده است. از آنجائیکه فروش نقدی تمامی کالا و خدمات امکان پذیر نبوده و اکثر شرکتها اقدام به فروش نسیه کالا های خود می نمایند. عدم وصول به موقع بموقع مطالبات باعث ایجاد چالش های زیادی برای آنها می گردد که این خدمت می تواند کمک بزرگی در راستای رفع آن ایجاد نماید.

3,000,000 تومان40,000,000 تومان

صاف

توضیحات محصول

این خدمت برای رفع مشکلاتی که در اثر عدم شناسایی صحیح مشتریان و نمایندگان فروش به شرکتها ( عمدتاً تولیدی و بازرگانی) بوجود آمده و باعث عدم برگشت منابع مربوط به کالاها و خدمات فروش رفته می گردد ، طراحی شده است. از آنجائیکه فروش نقدی تمامی کالا و خدمات امکان پذیر نبوده و اکثر شرکتها اقدام به فروش نسیه کالا های خود می نمایند. عدم وصول بموقع مطالبات باعث ایجاد چالش های زیادی برای آنها می گردد که این خدمت می تواند کمک بزرگی در راستای رفع آن ایجاد نماید.

در بررسی ها و تجارب کسب شده مشخص گردید در بسیاری از موارد عدم وصول مطالبات بدلیل عدم توجه به توانایی مالی خریداران بوده و بین واحد بازرگانی و واحد مالی یک حلقه ارتباطی مستقل برای تصمیم گیری در افزایش فروش با اطمینان از برگشت مبالغ صورت نپذیرفته است. اگر چه مدیران حرفه ای بازرگانی و فروش ممکن خیلی از مسائل کاربردی مرتبط با خریداران را مورد توجه قرار دهند. لیکن شناسایی توان مالی آنها می بایست با هماهنگی امور مالی انجام گیرد. چنانچه شرکت هدف خود را معطوف به بالا بردن فروش خود بدون توجه به نحوه وصول مطالبات مربوط کند ممکن است آثار مالی ناشی از عدم وصول به مراتب بیشتر از هزینه های تولید و فروش محصولات باشد که در اینصورت عدم تولید بصرفه تر از تولید و فروش می باشد. بنابراین برای تحقق درآمد عملیاتی شرکت که یکی از شرط های اصلی آن متحمل بودن نقد شوندگی و تبدیل به وجه نقد می باشد. ضروری است قبل از فروش کالا این موضوع اساسی مورد توجه خاص و ویژه قرار گیرد و ارزیابی لازم توسط امور مالی و بازرگانی باهم در خصوص جریان منافع اقتصادی حاصل از فروش / ارائه خدمات به درون شرکت از طریق بررسی و تحلیل توان مالی خریدار بعمل آید. شناسایی اعتبار مشتریان به این شیوه می تواند بطور قابل توجهی در کاهش ریسک عدم وصول مطالبات موثر باشد.

کلمات کلیدی : اعتبار سنجی مشتریان – عدم وصول مطالبات – فروش نسیه – نمایندگی فروش

اطلاعات بیشتر

مخاطب سرویس

بنگاه کوچک, بنگاه متوسط, بنگاه بزرگ

بررسی

هیچ نقد و بررسی وجود ندارد.

اولین نفری باشید که نطرتان را درباره این سرویس اعلام میکنید... “اعتبارسنجی مشتریان و خریداران کالا و خدمات”

Theme Settings